Az emberi bőrt az élete során számos kedvezőtlen inger, ártalom éri.
Az emberi bőrt az élete során számos kedvezőtlen inger, ártalom éri.
Ezek közül a napfény UV sugarát kell kiemelni.
Bőrünk folyamatosan öregszik, tudományosan igazolt tény, hogy 20 éves életkor után a bőr rugalmasságát biztosító kollagén-rostoknak évente 1%-a elpusztul.
A bőr felső rétegét – a hámot- kozmetikumokkal kitűnően lehet kezelni, épségét folyamatos bőrápolással hosszú éveken át fenn lehet tartani.
Más a helyzet a bőr alsóbb rétegével, az irhával, melyek a kollagén-rostokat és elasztin rostokat, valamint az ezeket termelő fibroblasztokat tartalmazzák. Az irhába bekerülő kozmetikumok fokozatosan lebomlanak. Nincs olyan készítmény, amelyek a fibroblasztokat új rostok termelésére serkentené.
Ezért is fejlesztették ki az ún. IPL (Intense Pulze Light) technológiát, melyet az FDA (Amerikai Élelmiszer-és Gyógyszerügyi Hivatal) a 90'-es évek végén engedélyezett humán felhasználásra.
Mi az IPL fotorejuvenáció alapja?
A gép által leadott intenzív fényenergia megfelelő hullámhosszon és energiasűrűségben a bőr alsóbb rétegeihez, így az irhában elnyelődik, hővé alakul. A hőenergia egyrészt a már meglévő kollagén-rostokat átalakítja, másrészt a fibroblasztokat kollagén- és elasztin- termelésre serkenti. Az így képződő rostok biztosítják a bőr feszességét és lágyságát.
Az IPL kezelés hatásai a bőrben:
- Fiatalosabb megjelenést biztosít, normalizálja a bőrt
- Többszörösére nő a bőr vízmegkötő képessége, ezáltal javul a hidratáló kezelések hatásossága is.
- Fokozza a bőr tónusát
- A pórusokat összehúzza.
Fentiek alapján a bőr fiatalosabb, feszesebb, bársonyosabb lesz.
Van-e veszélye a fotorejuvenációnak?
Megfelelő gép és szakképzett kezelő esetén nincs. A korábban használatos IPL készülékek csak 20-30 Joule/ cm2 energia leadására voltak képesek, ilyen energiával a fibroblaszt- serkentés nem indult be.
Készülékünk III. generációs IPL gép, 50 Joule/ cm2 energia leadására képes. Mivel a kezelőfejben lévő zafírkristály vízhűtéssel és Peltier-hűtéssel is rendelkezik, így a bőrt nem égeti meg, nincs sérülés, hegesedés, fájdalom, ugyanakkor kellően hatásos.
A fény impulzus -hullám paraméterei egyénre szabottan változtathatók, impulzus- hossza 1-10 msec között állítható, ezzel is kímélve a bőrt.
A kimeneteli spektrum tartomány 530 és 1200 nm között állítható.
Hány kezelésre van szükség és milyen gyakorisággal?
Minimálisan 5-6 kezelés szükséges 3-4 heti gyakorisággal. A változások fokozatosan következnek be, környezete nem veszi észre radikális változást, de a kúra végére biztosan észreveszik a fiatalosabb, szebb arcbőrt.